,,CZWÓRKA” wraca z medalem z Mistrzostw Województwa w pływaniu.

W dniu 11. 12.2017 r w Olecku odbyły się Mistrzostwa Województwa w pływaniu dziewcząt i chłopców SP, Gimnazjum i Ponadgimnazjalnych. W zawodach udział wzięło 350 zawodników z Olsztyna, Iławy, Ełku, Giżycka, Dobrego Miasta, Olecka , Pisza, Gołdapi i Kętrzyna w tym 144 ze szkół podstawowych. Nasze miasto godnie reprezentowali uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 4 pod opieką Pana Jarosława Sosnowskiego i pani Wioletty Sosnowskiej. Po raz pierwszy wzięliśmy udział w tak masowej imprezie. Chociaż rywalizowaliśmy z klasami pływackimi to daliśmy z siebie wszystko. Niewiele brakowało też kilku uczniom do zdobycia medalu.  Naszym dużym sukcesem okazał się występ Antka Korsaka , który w stylu motylkowym zdobył brązowy medal. Sprawił tym wiele radości całej drużynie. Każdy z uczniów brał udział w sztafecie 8X25m stylem dowolnym oraz w konkurencji indywidualnej 50 m w wybranym stylu pływackim. Skład reprezentacji :

Dziewczęta: Julia Baturo, Kornelia Żach, Karolina Witkowska, Anna Żylińska, Hanna Kołdys, Amelia Stefańska, Kamila Kubicka, Zuzanna Użyczyn.

Chłopcy: Antoni Korsak, Leon Baturo, Piotr Osiecki, Krzysztof Wołodko, Filip Wiszniewski, Michał Stefański, Aleksander Marczuk, Mateusz Tomaszewski, Bartosz Jamrowski.

Najlepsze wyniki naszych uczniów:

III miejsce – Antoni Korsak 50 m stylem motylkowym

IV miejsce – Filip Wiszniewski 50 m stylem klasycznym