Szlachetny cel

Dnia 6 grudnia klasa VII d odwiedziła oddział dziecięcy w Szpitalu Powiatowym w Kętrzynie.

Wspólnie z Julią Wiszniewską tydzień przed wizytą w szpitalu zorganizowałyśmy charytatywną zbiórkę zabawek. Przez cały tydzień uczniowie z naszej klasy przynosili przeróżne maskotki, puzzle, gry i wiele innych zabawek. Prezentów uzbierało się bardzo dużo. Wszystkie paczki pięknie opakowałyśmy i włożyłyśmy do wielkiego worka św. Mikołaja.

Do szpitala udaliśmy się autobusem, gdyż pogoda nam nie dopisała. Jednak i to nie posuło nam humorów. Ubrani na czerwono z czapkami św. Mikołaja weszliśmy do szpitala. Sam widok chorych i cierpiących dzieci przyprawił nas o smutek. Jednak zmobilizowaliśmy się i z uśmiechem na twarzy rozdaliśmy wszystkie podarunki. Każde dziecko dostało po kilka prezentów. Maluchy bardzo się  z nich cieszyły i nam dziękowały, zresztą ich rodzice też. Na koniec zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia  i wróciliśmy do szkoły.

To pięknie, że mogliśmy w taki sposób zmniejszyć ich ból. Sprawić, by Święta Bożego Narodzenia, choć spędzone w szpitalu, stały się dla małych pacjentów magią. Za rok planujemy powtórzyć taka akcję.

Klaudia Gierszyńska kl. VII d