Trudne i smutne jest życie zwierzaków w schronisku

Trudne i smutne jest życie zwierzaków w schronisku, wiemy o tym doskonale. Żeby los czworonogów troszeczkę poprawić, 14 grudnia 2017roku, uczniowie klas VA i VI A z niewielką pomocą wychowawczyni klasy VIA Beaty Kordali,  zorganizowali kiermasz bożonarodzeniowy, z którego cały dochód przeznaczono na zakup  świątecznych upominków dla psów i kotów w Schronisku dla zwierząt w Pudwągach.

Wkład pracy uczniów (i z pewnością rodziców) był olbrzymi. Przygotowano przepiękne ozdoby na choinkę, magiczne świeczniki, cudowne tablice świąteczne i choinki oraz mnóstwo aromatycznych pierniczków. Uczniowie wszystkich klas, w czasie przerw zbiegali pod świetlicę szkolną, żeby wspomóc schronisko, a przy okazji kupić sobie jakiś świąteczny drobiazg . Przygotowane dekoracje i słodkości  rozeszły  się szybciutko, jak przysłowiowe "świeże bułeczki".

W zaledwie kilku godzin udało się zgromadzić 1068 zł. Cały dochód przeznaczony został na zakup akcesoriów i karmy dla zwierząt przebywających w schronisku w Pudwągach.

19 grudnia, wychowawczyni klasy Beata Kordala i reprezentantka uczniów Anastazja Okuszko dostarczyły prezenty podopiecznym schroniska.