"CZWÓRKA’’ NALEPIEJ KIBICUJĄCĄ DRUŻYNĄ FINAŁU DRUŻYNY ENERGII W GDAŃSKU

Wielki Finał rozegrany 24 maja na stadionieEnerga w Gdańsku był czasem podsumowań.  Szkoła Podstawowa nr 4 im. Stanisława Moniuszki odebrała nagrodę za zajęcie III miejsca – 4 000 zł. To dla nas duży sukces ,a przede wszystkim naszych uczniów, którzy wykazali się wielką wytrwałością. Podziękowano również dyrektorom szkół za wsparcie i kibicowanie swoim podopiecznym.Zwrócono uwagę na dużą rolę nauczycieli, którzy zarazili dzieci swoją pasją i determinacją. Stwierdzono, że jeśli w polskich szkołach uczyć będą ludzie pełni pasji i energii, możemy być spokojni o to, że nasze dzieci będą zdrowe, a polscy sportowcy należeć będą do światowej czołówki .

Debiutancki sezon Drużyny Energii pokazał, że młodzież chce się ruszać. Trzeba ją tylko do tego umiejętnie zachęcać. Działalność Drużyny Energii została szybko dostrzeżona przez osoby, którym na sercu leży rozwój sportu i zdrowie najmłodszych. Swoim patronatem projekt objęli Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka oraz Instytut Matki i Dziecka. Inicjatywa została też nominowana do nagrody na Gali Mistrzów Sportu w kategorii fundacji, które szczególnie przyczyniły się do rozwoju sportu oraz w kategorii „Aktywne społeczeństwo" przez Forum Sportu i Biznesu.

Niezwykły sezon wymagał niezwykłego ukoronowania, dlatego na stadionie Energa czekało na zawodników wiele niespodzianek. Poza zwiedzaniem i wręczeniem nagród wzięli oni udział w pokazach: sportowym – mistrzów świata w „zośce”, kulinarnym - Julki Cymbaluk, zwyciężczyni programu MasterChef Junior, oraz artystycznym – koncercie Roksany Węgiel, która wygrała pierwszą edycję The Voice Kids. Uczniom przez cały dzień towarzyszyli ambasadorzy Drużyny Energii – Krzysztof Golonka, Krzysztof Ignaczak, Marek Citko i Bartosz Ignacik – oraz siatkarka Chemika Police Izabela Bełcik i były zawodnik Lechii Gdańsk Jarosław Bieniuk, reprezentanci kraju w swoich dyscyplinach.

Kulminacją Wielkiego Finału były rozgrywki sportowe w których rywalizowały drużyny złożone z uczniów i ambasadorów. Naszą drużynę stanowili uczniowie Filip Lewczyk, Wiktoria Kuczkowska oraz kapitan Izabela Bełcik.  Tym razem nie chodziło oto żeby wygrać lecz wspólnie się bawić. My , jako kibice pozytywnie zakręceni wraz z Panią dyrektor Mariolą Matyjasek, Panią dyrektor MOSiR Anetą Jańczuk oraz Panią menadżer sportu Eweliną Lewandowską zostaliśmy wybrani jako najlepiej kibicujące miasto Drużyny Energii. W nagrodę otrzymaliśmy wielki kosz słodyczy dla naszych uczniów. Przez 7 miesięcy trwania konkursu  bawiliśmy się świetnie i na pewno będziemy wspaniale to wspominać. Była to pierwsza edycja konkursu. Gorąco zachęcamy pozostałe szkoły do udziału w kolejnych latach.

Wioletta Sosnowska