100 pozdrowień na 100-lecie Niepodległości

Uczniowie naszej szkoły z klas 1a, 4a, 4c, 5a i 7d wraz z wychowawcami  wzięli  udział w akcji „100 pozdrowień na 100-lecie Niepodległości”, zainicjowanej przez nauczycieli geografii ze szkół różnego stopnia i z różnych miejsc naszego kraju.

Głównym celem akcji jest upamiętnienie rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, promocja regionu, z którego pochodzi szkoła oraz edukacja uczniów w zakresie wiedzy o swojej „Małej Ojczyźnie”.

Uczniowie stu szkołom w stu miejscowościach Polski przesyłają  pozdrowienia z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości, pokazując, że Polacy potrafią czcić święta narodowe w sposób niosący pozytywne przesłania. Ponadto propagują w ten sposób swoje szkoły i miasta w całym kraju, ponieważ kartki z pozdrowieniami  zawierają krótką notkę informującą o nadawcy, a widokówka przedstawia jego miejscowość.

Pierwsze kartki  już przybyły. Czekamy  na więcej!