Nasza Niepodległa!

Dnia 09 listopada obchodziliśmy w szkole 100. rocznicę odzyskania niepodległości. Uroczystą akademię przygotowała klasa VIIa pod kierunkiem pani B. Kordali oraz szkolny chór pod kierunkiem pani A. Opala.

Artyści przenieśli nas w okres I wojny światowej do domu wiejskiej rodziny, która przeżywała  wojenne dramaty. Co jakiś czas pojawiał się przenikliwy pisk orła, który miał symbolizować nadzieję na odzyskanie wolności. Pięknie w to wszystko wkomponował się chór, który prezentował okolicznościowe pieśni. Punktem kulminacyjnym był moment odśpiewania przez wszystkich czterech zwrotek naszego hymnu narodowego. Przedstawienie było wzruszającą lekcją patriotyzmu.  100. rocznicę odzyskania niepodległości uczcili też uczniowie, którzy pod kierunkiem pań B. Naumiuk i D. Korpalskiej wykonali piękne prace plastyczne. Można je było podziwiać na wystawie tematycznej na korytarzu pierwszego piętra.