Wspieramy

Wycie syren w niedzielny wieczór to zapowiedź złych wieści. I tak było tym razem. Spłonął jeden z budynków mieszkalnych w Karolewie. Nas jednak w poniedziałek poraziła wiadomość, że wśród pogorzelców są uczniowie naszej szkoły –  Oliwia z klasy pierwszej i Wojtek z klasy piątej. Natychmiast  ruszyła pomoc. Już we wtorek zaczęły spływać pierwsze dary. Zapadła też decyzja o organizacji kiermaszu ciast, który odbył się w czwartek 16 maja. Zjednoczyli się wszyscy. Ciasta sprzedawali pierwszo i ósmoklasiści, rodzice, babcie, dziadkowie. Przychodzili mieszkańcy miasta, którzy często nie chcieli nawet ciasta, a wrzucali pieniądze do puszki. Odwiedziły nas władze miasta – pan burmistrz Ryszard Niedziółka i zastępca burmistrza pan Maciej Wróbel. Zebrane dary i pieniądze ze sprzedaży ciast i zbiórki zostaną przekazane rodzinie Oliwii i Wojtka. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy.