ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI Z GŁODEM

Według Światowej Organizacji Zdrowia co siódma osoba na świecie jest niedożywiona. Oznacza to, że prawie bilion ludzi na świecie cierpi z powodu głodu, a ponad połowa z nich to kobiety i dzieci. Na naszym globie żyje146 milionów niedożywionych dzieci, a co 6 sekund jedno z nich umiera. Aż 98% głodujących na świecie żyje w krajach rozwijających się, głownie w Indiach, Chinach, Bangladeszu, Kongo, Indonezji, Pakistanie i Etiopii.

Pamiętamy o tym, obchodząc w szkole Światowy Dzień Walki z Głodem. W dniach 17 – 21 października koło PCK zorganizowało zbiórkę żywności dla potrzebujących rodzin naszej szkoły. W wielu klasach odbyły się wspólne śniadania. W klasach I - II odbył się konkurs plastyczny „Od ziarenka do bochenka”, a w klasach trzecich konkurs literacki o tej samej tematyce. Klasowe śniadania, konkursy, zbiórka żywności to świetna okazja, by porozmawiać o problemie głodu na świecie i szacunku dla chleba.

wszystkie zdjęcia