Orszak Trzech Króli

Dzisiaj, 6 stycznia ulicami Kętrzyna przeszedł Orszak Trzech Króli. W Tm roku hasłem przewodnim były słowa św. Jana Pawła II: „Odnowi oblicze ziemi”. Konferansjer  orszaku  pan A. Solecki zachęcał do zbiorowego wysiłku na rzecz budowania lepszego świata, budowania dobra i osobistej pracy nad przemianą naszych serc. Uczniowie naszej szkoły z klas: 1b, 3a, 4a,4c, 4e, 4f, 5a, 7c, 8b, 8c szli w orszaku czerwonym otaczającym europejskiego króla Kacpra VI, w którego wcielił się pan R. Chlewiński. Na wędrowców czyhały niespodzianki – wizyta u Heroda, pokusa zatrzymania się w karczmie, walka aniołów z diabłami. Ostatecznie orszak bezpiecznie dotarł stajenki, by złożyć dary i pokłonić się Dzieciątku.