DAR SERCA

Dnia 23 lutego 2017r. w tłusty czwartek w szkole było głośno i bardzo słodko. Jak co roku uczniowie klas trzecich zaprosili wszystkich na kiermasz ciast. Cel był szczytny, bo cały dochód przekazany został na cele misyjne i naukę naszej nowej podopiecznej Nory z Zambii.

Dzieci w roli sprzedawców były cudowne. Ogromne podziękowania należą się rodzicom, którzy nie tylko przygotowali smakołyki, ale też wspierali swoje pociechy. Na wysokości zadania stanęli też kupujący, którzy szybko zapełniali przygotowane wcześniej pojemniki.  Podziękowania należą się też pani Ewie Maksymowicz, którą uczniowie klas IV – VI poznali podczas realizacji projektu „Pomagam, bo umiem”. Pani Ewa przekazała na organizatorom kiermaszu książkę „Smaki czterech zmysłów”, własnoręcznie wykonaną torbę na zakupy oraz jasiek. Ostatecznie zebrano rekordową kwotę 5179,29 zł. Komisja w składzie: Beata Raszkiewicz, Ewa Wojtków, Grażyna Głowacka, Małgorzata Szklar, Jolanta Wołoszka, Anna Kiliańska, Elżbieta Szynkowska, Emilia Ostrowska i Roksana Małek rozdysponowały zdobyte środki. Suma 1000zł została przekazana na adopcję Nory z Zambii, 1000zł przekazano na dom pokoju w Betlejem, 1000 zł otrzymał Sekretariat Misyjny Ojców Franciszkanów, a kwotę 2197,29 zł przekazano na cele misyjne dla siostry Grażyny Wojnowskiej, która zajmuje się dziećmi w Kamerunie. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy.

wszystkie zdjęcia