Lekturki spod chmurki

Klasa 3 a w roku szkolnym 2022/2023 brała udział w  międzynarodowym projekcie edukacyjnym „Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki.  IV  Edycja - Podróżowanie przez czytanie”. Od 1 kwietnia do 22 maja uczniowie  wykonali zadania do III modułu. Przeczytali książkę Hugha Loftinga „Doktor Dolittle i jego zwierzęta” . Zaprojektowali oraz wykonali zakładki . Uzupełnili w lekturniku strony związane z przeczytaną książką. Dzieci w klasie zorganizowały dzień tematyczny związany z Afryką. Zapoznały się z różnymi ciekawostkami o tym kontynencie. Wykonały prace plastyczne przedstawiające afrykańskie zwierzęta. Wspólnie przeczytały najciekawsze przygody doktora Johna Dolittle. Uczniowie odnaleźli na mapie Wielką Brytanię oraz Afrykę. Zaznaczyli drogę, jaką pokonał główny bohater, który udał się w podróż, żeby pomóc chorym zwierzętom.  Dzieci nauczyły się trudnej sztuki pakowania walizki. Praca nad projektem była bardzo pożyteczna ( czytanie to jedna z umiejętności kluczowych) oraz przyjemna.