Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

29 września w naszej szkole odbyły się obchody Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. Akcja ta promująca czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży odbywa się w Polsce po raz osiemnasty. W wydarzenie włączyła się aktywnie cała społeczność szkolna. Pani Dyrektor wybrała się do klas pierwszych i rozpoczęła zajęcia od głośnego czytania. Pierwszoklasiści otrzymali zakładki,  przygotowane przez starszych kolegów  pod opieką pań ze świetlicy szkolnej. Tego dnia nauczyciele rozpoczęli lekcje od głośnego czytania wierszy oraz  fragmentów literatury dziecięcej i młodzieżowej. Nad przebiegiem akcji czuwały panie bibliotekarki, Mały Samorząd i Samorząd Uczniowski. To piękne przedsięwzięcie mogą również kontynuować każdego dnia rodzice naszych uczniów, którzy otrzymali referat na temat zalet głośnego czytania dzieciom.