#przerwanaczytanie

Dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

25 października nasza szkoła po raz drugi włączyła się w VIII Edycję Ogólnopolskiej Akcji „Przerwa na czytanie”. Biliśmy rekord w liczbie osób czytających podczas przerw śródlekcyjnych. Naszym celem było pokazanie całej społeczności szkolnej, że czytanie jest zajęciem bardzo atrakcyjnym, a czytać można zawsze i wszędzie. Uczniowie naszej szkoły, począwszy od klas I-III aż do ósmoklasistów, nauczyciele, pracownicy administracji i  obsługi czytali swoje prywatne książki lub te wypożyczone z biblioteki szkolnej. Czytaliśmy w czasie przerw  w różnych miejscach- w czytelni, salach lekcyjnych, na korytarzu, w stołówce, w pokoju nauczycielskim. Dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w naszą akcję i zapraszamy za rok.