SADOWSKA AGATA

Sadowska Agata   urodziła się 1985r. w Olsztynie, ale to Kętrzyn uważa za swoje rodzinne miasto. Jest  wokalistką, absolwentką Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa.

Swój warsztat wokalny szlifowała m.in. pod okiem Danuty Błażejczyk. Szerszej publice dała się poznać przez udział w programie „Idol”, w którym doszła do trzeciego etapu. Przed jury wystąpiła z utworem Czesława Niemena „Sen o Warszawie”. W sierpniu 2015 ukazała się jej debiutancka mini płyta promocyjna, a singiel „Nie na sprzedaż”, promujący minialbum, przypadł do gustu wielu redaktorom muzycznym w Polsce. Natomiast klip do singla przekroczył 50 000 wyświetleń w Internecie. W 2016 roku wydała płytę „Słowa”, na której znalazły się m. in. takie utwory jak: "Nie na sprzedaż", czy "Garść wspomnień". Pani Agata Sadowska naszą szkołę ukończyła w 2000 roku. Uczyła się w klasie o profilu dziennikarskim, redagowała szkolną gazetkę, pięknie śpiewała.

Posłuchaj