OGÓLNOPLOSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

Dnia 29.09.2017r. obchodziliśmy w szkole Dzień Głośnego  Czytania. Święto zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki.

Idea głośnego czytania znalazła uznanie wśród aktorów, nauczycieli, lekarzy, terapeutów, rodziców, a nawet polityków, którzy chętnie angażują się w ten projekt. Sygnałem rozpoczynającym każdy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania dzieciom jest wiersz Lokomotywa.  Na tablicy  informacyjnej została przygotowana gazetka dotycząca wyżej wymienionej akcji. Do czytania włączyli się nauczyciele, rozpoczęli lekcje od przeczytania wybranych pozycji książkowych. Głośne czytanie odbyło się również  w  świetlicy szkolnej, a także w bibliotece. Członkowie samorządu uczniowskiego na wszystkich przerwach czytali młodszym kolegom i koleżankom popularne książki wśród dzieci i młodzieży. Na chwilę głosnego czytania znalazła też czas pani dyrektor Mariola Matyjasek. A sama akcja została przygotowana przez bibliotekę i samorząd  uczniowski pod opieką pań: Ewy Kowszuk,  Anny Chlebowicz, Jolanty Kuśkowskiej-  Jeznach oraz   Beaty Szarkowicz.