„Podziel się kanapką”

Już kolejny raz w Szkole Podstawowej nr 4 w Kętrzynie  był obchodzony Światowy Dzień Walki z Głodem. Święto to ma zapobiegać marnowaniu żywności i przypominać wszystkim o problemach żywnościowych, z jakimi nie radzi sobie wielu ludzi.

Edukacja prozdrowotna na temat zdrowego odżywiania połączona została ze wspólnym śniadaniem w wielu klasach realizowanych pod hasłem: ”Podziel się kanapką”. Klasowe śniadania przygotowane wspólnie przez uczniów smakowały niesamowicie, a uczniowie chętnie sięgali po  kolorowe warzywa do dekoracji kanapek. Wspólne śniadania przypomniały także o tym, że należy dzielić się posiłkiem nie tylko z kolegą i koleżanką z klasy, ale i z innymi, którzy potrzebują naszej pomocy. Mamy nadzieję, że za rok również spotkamy się przy wspólnym śniadaniu.