EKO-DZIEŁO

W roku szkolnym 2021/2022 w Szkole Podstawowej nr 4 w Kętrzynie realizowana jest innowacja pt. „Żyj Eko w swoim środowisku”, która jest odpowiedzią na konieczność zaangażowania szerokiej grupy osób w działania ekologiczne w związku z narastającymi problemami globalnymi. To także wyjście naprzeciw kierunkom polityki oświatowej.

Główną przyczyną opracowania innowacji z dziedziny ekologii jest potrzeba umożliwienia uczniom świadomego udziału w różnorodnych działaniach na rzecz środowiska.

W listopadzie 2021 roku w ramach innowacji przeprowadzony został  konkurs ekologiczno-plastyczny „Eko-dzieło”, którego celem było:

• zwrócenie uwagi na możliwość wykorzystania niektórych odpadów jako tworzywa artystycznego,
  • uświadomienie roli człowieka w ograniczaniu ilości odpadów trafiających na wysypiska,
  • propagowanie wśród dzieci różnych technik plastycznych,
  • wzbudzenie emocji i inspiracji twórczych.

Na konkurs wpłynęło wiele ciekawych, pomysłowych i twórczych prac. Jury po długich naradach nagrodziło następujące prace:

I miejsce – Michał Sobolewski klasa VIIa
II miejsce – Zofia Jarosławska klasa IVa, Zuzanna Wołoszczak VIIf
III miejsce – Kevin Reni klasa VIIId

Wyróżnienia:
Maja Dowgiert klasa VIII e, Natasza Żurawa klasa V c, Emilia Kobylińska klasa Va