Wyprawa na Marsa

W październiku 2021r. rozpoczęły się zajęcia w ramach projektu „Razem możemy więcej w Szkole Podstawowej nr 4 w Kętrzynie” finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego oraz budżetu państwa  w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020. 48 uczniów klas IV – VIII uczestniczy w zajęciach koła matematycznego, biologicznego, geograficznego, chemicznego i fizycznego. Rozwijają swoje zainteresowania i uczą się pracować metodą eksperymentu. Dnia 23.02.2022r. uczestniczyli w zajęciach online z fizyki. Pod kierunkiem szalonych naukowców z „Laboratorium Pana Korka” wyruszyli na Marsa. Wykonali szereg ciekawych doświadczeń. Wytworzyli atmosferę Czerwonej Planety. Stworzyli kratery. Oglądali planetę w wymiarze 3D.  Nikt się nie nudził.