Matematyka dla mistrzów

Dnia 22.03.2022r. odbyły się Szkolne zawody matematyczne „Matematyka dla mistrzów” w ramach  projektu „Razem możemy więcej w Szkole Podstawowej nr 4 w Kętrzynie” finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego oraz budżetu państwa  w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020. Zawody przeprowadzone zostały w dwóch grupach wiekowych (klasy 4-5 i klasy 6-8). Celem było propagowanie matematyki poprzez zabawę metodą eksperymentu. Uczniowie klas 4-5 zmierzyli się z labiryntem matematycznym, wykonując liczne działania matematyczne, rozwiązywali zagadkę logiczną z zapałkami, a na koniec uzupełniali tabelkę, wykazując się wiedzą z cech podzielności liczb. Uczniowie klas 6-8 poruszali między salami. W każdej musieli wykonać zadania zgodnie z instrukcją otrzymaną w kodzie QR, mapą oraz kartą odpowiedzi. Po odwiedzeniu wszystkich pokoi zagadek i rozwiązaniu ich, uczeń zgłaszał się do organizatora w celu odczytania - zeskanowania czytnikiem do kodów QR hasła - „ LICZBY RZADZĄ ŚWIATEM”. Zwycięzcami zawodów  zostali: Ewa Solecka (4a), Amelia Pawłusewicz (4a), Maja Narwojsz (4a). Weronika Skrzypczyńska (8a), Szymon Strączyński (7f) i Daria Skorska (7e). Otrzymali oni nagrody rzeczowe, a pozostali uczestnicy pamiątkowe dyplomy.