Dzień liczby PI

Pi jest niewątpliwie najsłynniejszą liczbą świata. W przybliżeniu równa jest 3,14. Tak w notacji amerykańskiej zapisuje się datę 14 marca (Amerykanie najpierw wymieniają miesiąc, potem dzień) i dlatego tego dnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pi. W szkole uczymy się, że pi to stosunek obwodu koła do jego średnicy. Ale skąd się bierze to, że jest to tak wszędobylska liczba? Można ją spotkać w niezliczonych wzorach matematycznych, fizycznych czy demograficznych.W ramach obchodów Dnia Liczby Pi w naszej szkole odbył się konkurs plastyczny: „Międzynarodowy Dzień liczby PI” .

Na konkurs napłynęło wiele ciekawych, pomysłowych i twórczych prac. Jury po naradach nagrodziło następujące prace:

Kategoria: MALARSTWO:
I miejsce – Zuzanna Janowicz 4 b
II miejsce – Maja Cisłowska 7f
III miejsce – Zuzanna Szczygieł 7e

Kategoria: RZEŹBA:
I miejsce – Wiktoria Olbryś 7e
II miejsce – Hanna Chotyniec 8b
III miejsce – Maja Narwojsz 4a

Praca uczennicy klasy 4 b Zuzanny Janowicz została nagrodzona „niebiańską nagrodą”

w pierwszej edycji ogólnopolskiego konkursu plastyczno-matematycznego "Epickie Pi".