Wielkanocne jajo

W marcu Centrum Wolontariatu w Kętrzynie  przekazało naszej szkole stelaż jaja wielkanocnego, które trzeba było zamienić w piękną pisankę. W prace nad świąteczną pisanką zaangażowały się szczególnie dzieci ze świetlicy szkolnej  pod nadzorem pani Jolanty Wołoszki, a także uczniowie klasy 7a.  Dnia 8 kwietnia zgodnie z umową  gotowe, kolorowe jajko dostarczyliśmy na plac Piłsudskiego. Pisanka trasę odbyła w czerwonym, radosnym pojeździe, który powstał z taczki. Orszak odprowadzający jajko tworzyli uczniowie klas 8c i 4a, czyli nasi sportowcy i językowcy. Na placu spotkały się wielkanocne jaja z 5 szkół oraz jajko wykonane przez seniorów. Kolejnym etapem świątecznych przygotowań było losowanie. Każde z jaj trafiło do innej, ważnej instytucji naszego miasta. Nasze barwne dzieło potoczyło się do Starostwa Powiatowego w Kętrzynie. Sam pan Starosta zadbał, by bezpiecznie dotarło ono na wyznaczone miejsce i w imieniu Naszej Szkoły życzyło wszystkim Wesołych Świąt.