Granie w pomaganie

Granie w pomaganie to akcja zorganizowana przez Fundację Świętego Mikołaja, w której bierze udział 30 wybranych szkół z całej Polski, w tym nasza reprezentowana przez  10 wolontariuszy z klas 8 a i b. Co miesiąc otrzymywali oni  zadanie, które należało wykonać i odesłać zdjęcie z realizacji do biura fundacji. Finałowe zadanie było ogromnym wyzwaniem, ale dało również ogromną satysfakcję. Należało zorganizować zbiórkę pieniędzy, które zostaną przekazane na rzecz pomocy Ukrainie. Zaangażowali się nie tylko wolontariusze biorący udział w wyzwaniu, ale także inni wolontariusze naszej szkoły. Wspólnymi siłami przygotowany został festyn szkolny  połączony z kiermaszem ciast. Można było sobie zapleść warkoczyki syntetyczne, wymalować buzię w kolorowe wzorki, zrobić zdjęcie polaroidem w fotobudce, a także zakręcić kołem fortuny i wygrać grę, zabawkę, a nawet kupon zwalniający z pracy domowej lub odpowiedzi z jakiegoś przedmiotu. Był to bardzo wesoły i ciekawy dzień. Udało się zebrać 5392,14 zł. Dziękujemy za udział w zabawie.