Razem możemy więcej!

W roku szkolnym 2021/2022 realizowaliśmy projekt  „Razem możemy więcej w Szkole Podstawowej nr 4 w Kętrzynie” finansowany  ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego oraz budżetu państwa  w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020. 48 uczniów klas IV – VIII w ramach zajęć kół zainteresowań uczyło się pracować metodą eksperymentu. Podsumowaniem projektu były dwie jednodniowe wycieczki do Srokowa i Centrum Aktywnego Wypoczynku w Gwarku. W Srokowie najpierw odbyły się zajęcia na ścieżce ekologicznej, a następnie gra terenowa z elementami  questingu, która została podsumowana przy wspólnym ognisku. Nie było też czasu na  nudę w  Gwarku. Kilka bloków zajęć  zmuszało uczniów do współpracy, negocjacji i intensywnego myślenia, co jest bardzo ważne przy pracy metodą eksperymentu. Chwilą wytchnienia było ponownie wspólne ognisko.