NASZA OFERTA EDUKACYJNA

Misja szkoły

Misją naszej szkoły jest nauczanie wychowujące. Tworzymy wspólnotę opartą na wartościach polskiej tradycji i głębokim szacunku do odmienności kultur. Uczymy z przekonaniem, że wiedza pozwoli młodemu człowiekowi zrozumieć świat, ludzi i samego siebie, aby mógł współtworzyć rzeczywistość. Chcemy, aby nasi wychowankowie byli kulturalni, tolerancyjni, a w życiu kierowali się takimi wartościami jak: odpowiedzialność, uczciwość i patriotyzm.

Wizja szkoły

Szkoła bezpieczna, przyjazna dziecku. Zapewnia opiekę, wychowanie i wysoką jakość edukacji. Wychowuje w duchu patriotycznym. Uczy tolerancji, empatii, szacunku dla historii i tradycji. Wspiera rodziców, uwzględniając ich potrzeby i oczekiwania.

Absolwent naszej szkoły:

• jest przygotowany do dalszego kształcenia,
  • rozumie świat, ludzi i samego siebie,
  • rozwija swoje zainteresowania,
  • dobrze posługuje się ojczystym językiem polskim,
  • zna i szanuję historię oraz tradycje własnego kraju, regionu, miasta,
  • zna i wykorzystuje zasady dobrego wychowania,
  • jest tolerancyjny,
  • pomaga innym, jest aktywnym wolontariuszem,
  • dba o zdrowie i bezpieczeństwo własne i innych.

Wychowanie w naszej szkole oparte jest na działaniach zmierzających do kształtowania postaw. Poprzez odpowiednie działania staramy się, aby uczniowie stali się kreatywnymi, mądrymi, życzliwymi ludźmi, którzy w dorosłym życiu nie będą mieli problemów z nawiązywaniem kontaktów, wykorzystywaniem własnych umiejętności i podejmowaniem narzuconych przez życie wyzwań.

Rozwojowi uczniów służą:

• pracownie przedmiotowe z dostępem do Internetu wyposażone w tablice interaktywne, ekrany, rzutniki

• zajęcia wychowania  fizycznego w Hali Mistrzów

Hala Mistrzów to nowoczesny obiekt sportowy. Uczniowie korzystają z hali, sali korekcyjnej, sali bilardowej i siłowni. Od r. szk. 2015/2017 począwszy od klasy czwartej tworzona jest klasa sportowa o profilu piłka ręczna chłopców i piłka siatkowa dziewcząt. W roku szkolnym 2019/2020 utworzono klasę pierszą usportowioną.

• zepół boisk "Orlik"

Od roku szkolnego 2009/2010 uczniowie mają do dyspozycji nowoczesny kompleks boisk wybudowany w ramach Rządowego Programu ,,Orlik 2012".  Dysponujemy boiskiem do piłki nożnej ze sztuczną nawierzchnią, bieżnią, wielofunkcyjnym boiskiem do koszykówki oraz siatkówki pokrytymi tartanową nawierzchnią.

• plac zabaw

• opieka pedagoga, psychologa, logopedy, stomatologa i pielęgniarki

W szkole znajdują się gabinet stomatologiczny i gabinet medycyny szkolnej. Wszyscy potrzebujący uczniowie korzystają z zajęć logopedycznych.

• świetlica, biblioteka i stołówka szkolna

W szkole jest świetlica czynna od 7.00 do 16.00. Zapewnia ona najmłodszym uczniom szkoły ciekawe zajęcia i opiekę. Biblioteka szkolna stale wzbogaca księgozbiór o najnowsze pozycje literatury dziecięcej. Uczniowie mogą spożywać obiady oferowane przez szkolną stołówkę. Cena obiadu jest przstępna, a menu bogate i atrakcyjne dla dzieci.

• nauka języka rosyjskiego jako drugiego języka obcego, klasy sportowe

• koła zainteresowań, zajęcia artystyczne, sportowe, wyrównawcze, socjoterapeutyczne

Chór szkolny "Kętrzyńskie Słowiki" ma już swoją tradycję. Śpiewają w nim uczniowie  klas  IV, V i VI. Próby odbywają się dwa razy w tygodniu. Dyrygentem jest Pani Anna Opala. Chór swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne, miejskie, kościelne. Odnosi sukcesy na przeglądach krajowych i wojewódzkich.

• ceremoniał szkoły

Szkoła wypracowała własny ceremoniał. Uroczyście przebiega między innymi pasowanie klas pierwszych, Święto Szkoły czy bal absolwentów.

•  bogaty kalendarz imprez szkolnych

Uczniowie naszej szkoły nie tylko się uczą, ale też dobrze bawią. Samorząd Uczniowski organizuje dyskoteki, zabawy. Bogaty jest kalendarz imprez szkolnych. Każdy znajdzie coś dla siebie. Na pewno nikt nie będzie się nudził.

• konkursy przedmiotowe, artystyczne, sportowe, akcje charytatywne

Na terenie szkoły organizowane są liczne konkursy przedmiotowe, artystyczne i plastyczne. Uczniowie zawsze chętnie biorą w nich udział, a ich starania są nagradzane.  Odnoszą sukcesy w przeglądach teatralnych,  przeglądach chórów, konkursach plastycznych na szczeblu miejskim, wojewódzkim, a nawet ogólnopolskim, zostają laureatami konkursów przedmiotowych na szczeblu wojewódzkim. Angażują się w akcje charytatywne.

• prężnie działająca Rada Rodziców

Bardzo prężnie działa Rada Rodziców, która inicjuje szereg działań na rzecz szkoły i uczniów. Rodzice wspierają wychowawców, współorganizują klasowe imprezy, pozyskują sponsorów. Są partnerami szkoły. Zawsze można na nich liczyć.

Zapraszamy do naszej szkoły.