BohaterON

Nasza szkoła już po raz czwarty bierze udział w kampanii patriotycznej BohaterOn - włącz historię. Celem tej akcji jest poszerzenie wiedzy historycznej dotyczącej walki o niepodległość naszego kraju w okresie II wojny światowej, a także pogłębianie świadomości narodowej i podtrzymywanie pamięci o bohaterach narodowych. Myślą przewodnią tegorocznej edycji w naszej szkole były  losy dzieci - małych bohaterów walczących za swoją ojczyznę. Uczniowie z klasy 6c i 7a zorganizowali młodszym kolegom z klas czwartych własnoręcznie przygotowane prezentacje o dzieciach wojny, o ich trudnym dzieciństwie, walce i strachu, a także heroicznej determinacji w dążeniu do normalności i szczęścia. Odbył się konkurs plastyczny. Patronem działań edukacyjnych kampanii jest IPN i Minister Edukacji Narodowej.