AWANS DO FINAŁU WOJEWÓDZKIEGO

Uczennice klas siatkarskich ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Kętrzynie uczestniczyły w V wojewódzkich eliminacjach ogólnopolskiego turnieju KINDER SPORT. Dziewczęta startowały w kategoriach „dwójek, trójek i czwórek” siatkarskich. Daria Szewczyk i Magdalena Łukasik w kategorii „dwójek” awansowały do finału wojewódzkiego.

Nasze miasto reprezentowało 30 dziewcząt z ,,czwórki”, które podczas V turniejów eliminacyjnych godnie reprezentowały klub sportowy MOSIR Kętrzyn. Uczennice na boiskach spędziły łącznie ponad 35 godzin, rozgrywając ponad 90 pojedynków we wszystkich kategoriach. Turnieje odbywały się od lutego do maja w Giżycku, Węgorzewie, dwa razy w Ełku i Elblągu. W zawodach startowało prawie 350 dziewcząt z całego województwa. Uczennice klas sportowych uplasowały się na wysokich pozycjach w klasyfikacji końcowej: w kategorii ,,dwójek”- VIII miejsce i awans do finału wojewódzkiego zdobyły Daria Szewczyk i Magdalena Łukasik, w kategorii ,,trójek” najlepiej spisały się dziewczęta Julia Baturo, Martyna Kubaczka, Michalina Zapolska i Maria Szymańska, które zajęły IX miejsce na 38 startujących drużyn. Dziewczętom zabrakło tylko 2 pkt do finału wojewódzkiego. Bardzo dobrze pokazały się także dziewczęta z klas szóstych, które od przyszłego roku rozpoczną szkolenie siatkarskie w klasie siódmej. To dopiero drugi rok funkcjonowania klas siatkarskich w SP nr 4, a już teraz możemy cieszyć się z dużych postępów naszych podopiecznych. Z nadzieją patrzymy na przyszły rok, który z całą pewnością przyniesie nam wiele radości i sukcesów.

OPRACOWAŁA: Wioletta Sosnowska