Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!"

Tegoroczna akcja „Sprzątania świata” przebiegła pod hasłem "Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!".  Patronat nad akcją objęła para prezydencka.  Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda we współpracy z Lasami Państwowymi  zainaugurowali akcję #sprzątaMY. Apel, by sprzątać lasy i zabierać z nich śmieci, poważnie potraktowali uczniowie klasy Va i VIIId, którzy sprzątali Górkę Poznańską.

Nadleśnictwo Srokowo zapewniło worki, rękawice i fachową opiekę leśniczego. Widok wypełnionego  po brzegi kontenera cieszył, ale też napawał smutkiem, bo przecież te wszystkie śmieci zostawili w lesie ludzie. Uczniowie biorący udział w akcji nagrodzeni zostali drobnymi upominkami. Tego dnia nie próżnowały też pozostałe klasy. Uczniowie sprzątali ulice miasta. Młodsi wykonali prace plastyczne pod hasłem "coś z niczego". Na korytarzu pierwszego piętra pojawiła się okolicznościowa gazetka.