WRĘCZENIE NAGRÓD

Dnia 11.10.2021r. w Kinie „Gwiazda” odbyło się uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom XXX Miejskiego Konkursu Ortograficznego oraz konkursu z okazji 200. rocznicy urodzin Cypriana Kamila Norwida pn. „Nie miecz, nie tarcz – bronią Języka, lecz arcydzieła!”. Organizatorką  obu konkursów była pani Alina Rudak ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kętrzynie, a fundatorem nagród Burmistrz Miasta Kętrzyn Ryszard Henryk Niedziółka. W spotkaniu uczestniczył Zastępca  Burmistrza Maciej Wróbel, który osobiście wręczał nagrody wyróżnionym uczniom. W konkursie ortograficznym odnieśliśmy znaczące sukcesy:

Lizurej Piotr z kl. 3c – I miejsce na poziomie klas trzecich

Szmydkowska Wiktoria z kl. 5b – III  miejsce na poziomie klas piątych

Skrodzka Wiktoria z kl. 6a – I miejsce na poziomie klas szóstych

Grudzińska Antonina z kl. 7b – II miejsce na poziomie klas siódmych

W konkursie poświęconym C.K. Norwidowi wyróżnił się Łukasz Aleszkiewicz z kl. 7b, który zachwycił jury recytacją utworu „Ruszaj z Bogiem” i zajął pierwsze miejsce.