Lekturki spod chmurki

Uczniowie klasy 2a biorą udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „Czytam z klasą.  Lekturki spod chmurki - Poznajemy zawody”. Od października do grudnia 2021r. zrealizowali moduł I  - „Podróże małe i duże".  W ramach tego modułu dzieci: wybrały książkę, którą chciały omówić z nauczycielką -   „ 10 niesamowitych przygód Neli”, przeczytały ją,  uzupełniły lekturnik, wykonały plakaty promujące czytanie książek w wersji papierowej, zrobiły zakładki do książek, wysłuchały wywiadu z Nelą, poznały zawód podróżnika i reportera, zwiedziły wirtualne miasto zawodów oraz stworzyły własną makietę miasta. Dzięki udziałowi w projekcie dzieci doskonalą umiejętność czytania, zgłębiają wiedzę na temat cech i kompetencji osób wykonujących różne zawody, odkrywają swoje zdolności.