Losy dzieci w Powstaniu Warszawskim 1944

Dnia 24.10.2022 r. w naszej szkole odbyło się podsumowanie konkursu historyczno-plastycznego. Dotyczył on losów i dzieci żyjących w Warszawie podczas powstania w 1944r. Konkurs został zorganizowany w ramach kampanii „BohaterOn - włącz historię” przez nauczycieli historii i plastyki.Nagrody wręczyła  Pani dyrektor Elżbieta Motyl.

I miejsce:

Karolina Czeszun, 8b

II miejsce:

Maja Muśnicka, 5a

Zuzanna Janowicz, 5b

III miejsce:

Weronika Hennig, 8d

Hanna Kołdys, 8b

Wyróżnienia:

Zofia Jarosławska 5a, Agata Kowalik 6a, Grzegorz Świętoń 6b

Praca Karoliny trafiła także na okładkę specjalnie wydanej gazetki  dotyczącej małych powstańców, ich roli jaką odegrali w walce o niepodległość, pt. „Dzieci w Powstaniu Warszawskim 1944”. Gazetka powstała w oparciu o materiały, które przygotowali uczniowie klas 6c, 7a i 8f i została rozdana naszym uczniom przez „szkolną pocztę powstańczą” z 6c. Celem tej akcji było zapoznanie uczniów z bohaterami powstania,  zwiększenie świadomości narodowej oraz poczuciu odpowiedzialności za ojczyznę.